Gruodþio 9–10 d. Vilniuje ir Kaune su vieðomis paskaitomis lankosi Oksfordo universiteto profesorius Alisteris E. McGrathas, teologijos istorikas, populiariø knygø apie mokslà ir religijà, teologijà bei C. S. Lewisà autorius
 
 

 

V I E Š Ø   R E N G I N I Ø   T V A R K A R A Š T I S

Sveèias Lietuvoje lankosi VDU Katalikø teologijos fakulteto kvietimu. Renginuose bus galima ásigyti naujàjà sveèio knygà Mokslas ir religija. Naujasis ávadas lietuviø kalba.



2013 m. gruodþio 9 d. (pirmadienis) 10 val.
Lietuvos Respublikos Seimas, III rûmai, Konferencijø salë (Gedimino pr. 53, Vilnius)

Konferencija
MOKSLO IR KRIKŠÈIONIŠKOJO TIKËJIMO SÀSAJOS

Konferencijos rengëjai: Seimo Švietimo, mokslo ir kultûros komitetas, VDU Katalikø teologijos fakultetas, koordinatorius Seimo narys prof. Arimantas Dumèius.

Bûtina iðankstinë registracija el. paðtu aupoci@lrs.lt , leidimui á Seimo rûmus turëti asmens tapatybæ patvirtinantá dokumentà.

Plaèiau apie registracijà, renginá ir programà >>


2013 m. gruodþio 9 d. 18 val.
Vilniaus Bernardinø baþnyèia, Šv. Mykolo koplyèia 

Vieða paskaita
C. S. LEWIS (1898–1963) – PRANAŠAS MÛSØ LAIKAMS

Renginio plakatas >>



2013 m. gruodþio 10 d. (antradienis) 10 val.
Vytauto Didþiojo universiteto Didþiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas)

Vieða paskaita
MOKSLAS IR RELIGIJA. DIDIEJI KLAUSIMAI
(VDU atkûrimo 25-meèiui skirto renginiø ciklo dalis)

Renginio plakatas >>

Alisteris E. McGrathas gimë Belfaste, airiø anglikonø ðeimoje, 1953 m. sausio 23 d. Jaunystëje buvo ateistas, studijuodamas mokelulinæ biologijà atsivertë ir tapo vienu þymiausiø ðiø laikø teologu. Oksfordo universiteto profesorius, teologijos istorikas, populiariø knygø apie mokslà ir religijà, teologijà bei C. S. Lewisà autorius, krikðèionybës apologetas. Lietuviðkai iðleistos knygos „Dawkinso iliuzija? Ateistinis fundamentalizmas ir dieviðkumo neigimas“ (2012 m.) ir „Mokslas ir religija. Naujasis ávadas“ (2013 m.).

Alister E. McGrath

Mokslas ir religija. Naujasis ávadas

Kaunas, „Vox altera“, 2013.

Mokslo ir religijos sàlytis ðiuo metu yra viena patraukliausiø tyrinëjimo srièiø. Didëjantá susidomëjimà ðia sritimi liudija uþsienyje kilusi áspûdinga knygø ir televizijos dokumentiniø filmø apie Dievà ir fizikà, dvasingumà ir mokslà, didþiàsias þmogaus prigimties paslaptis ir galutinæ paskirtá banga.

Vienas geriausiø pasaulyje ðios srities þinovø labai aiðkiai ir prieinamai supaþindina su pagrindiniais mokslo ir religijos sàveikos klausimais. Aprëpiant platø probleminá laukà, nagrinëjami abiejø ðiø srièiø santykio istoriniai, teologiniai, filosofiniai ir moksliniai aspektai. Pagrindinis dëmesys skiriamas krikðèionybës ir gamtos mokslø dialogui, padariusiam didelá poveiká Vakarø kultûros formavimuisi. Glaustai pristatomos ir problemos, susijusios su keturiomis kitomis pasaulio religijomis. Knyga sumanyta taip, kad bûtø prieinama skaitytojui, neturinèiam iðankstiniø þiniø mokslo ar religijos srityje.

Autorius Oksfordo universitete studijavo chemijà ir ágijo daktaro laipsná molekulinës biologijos srityje. Gilindamasis á biologiniø membranø biofizines savybes, sykiu pradëjo studijuoti krikðèioniðkàjà teologijà. Vëliau giliau ásitraukë á mokslo ir religijos santykio sritá, tyrinëjo istorinæ teologijà, tapo teologijos profesoriumi. Ilgai darbavosi Oksfordo universitete. Šiuo metu vadovauja Karaliaus koledþo Teologijos, religijos ir kultûros centrui.

Alister McGrath, Joanna Collicut McGrath

Dawkinso iliuzija?

Kaunas, „Vox altera“, 2013.

Didþiumà knygelës „Dawkinso iliuzija?“ teksto paraðë Alisteris McGrathas, Oxfordo universiteto istorinës teologijos profesorius ir Harriso Manchesterio koledþo vyresnysis mokslo darbuotojas. Autorius labiausiai domisi krikðèioniðkosios minties istorija, didþiausia dëmesá skirdamas santykiui tarp gamtos mokslø ir krikðèioniø tikëjimo. Anksèiau ateistas, taèiau, uþuot tenkinæsis savo ateistiniø bièiuliø perðamais stereotipais, pakeitë ásitikinimus pradëjæs studijuoti mokslo filosofijà ir gilintis á tai, kas ir tikrøjø yra krikðèionybë. Oxfordo universitete baigæs chemijos studijas, darbavosi molekulinës biofizikos srityje, iðplëtojo naujø metodø biologinëms membranoms tirti. Paskui ëmë studijuoti krikðèionybës teologijà. Produktyvus autorius, viena ið jo nesenø publikacijø: „Dawkinso Dievas: genai, memai ir gyvenimo prasmë“ (Dawkins‘ God: Genes, Memes and the Meaning of Life. Blackwells 2004).

Joanna Collicutt McGrath Oxfordo universitete studijavo eksperimentinæ psichologià, vëliau kelis metus specializavosi klinikinës neuropsichologijos srityje, po to ëmësi krikðèioniðkosios teologijos studijø, specializuodamasi Biblijos tyrimø srityje. Dësto religijos psichologijà Londono universiteto Heythropo koledþe. Šioje knygelëje paraðë tekstus, kuriuose aptariamos Biblijos studijos ir religijos santykis su psichologija bei neuromokslais. Kartu su Jeremy Duffu iðleido knygà „Sutikti Jëzø: þmogaus atsakas á Dievo ilgesá“ (Meeting Jesus: Human Responses to a Yearning God. SPCK 2006).

 
 
   
 
     
© 1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalikø interneto tarnyba, info@kit.lt